Důležité: Než začnete s instalací EDIUS 8, musíte nejprve odinstalovat všechny starší verze EDIUSu z vašeho systému ručně.


S verzí EDIUS 8 byla zavedena registrace pomocí EDIUS ID.

Vaše EDIUS ID je spojeno s vaším sériovým číslem a pomůže vám sledovat stav aktivace vašeho produktu.

Než budete moci aktivovat Edius8 software budete muset vytvořit ID EDIUS.


Jakmile poprvé po instalaci spustíte Edius, otevře se okno s nabídkou.

1. Klikněte na tlačítko [Create EDIUS ID].

2. Pro první registraci ID EDIUS klikněte na tlačítko [ID EDIUS Registration]

3. Vyplňte všechny požadované údaje, jako je e-mailová adresa, heslo a datum narození a souhlas s podmínkami politiky ochrany osobních údajů. Upozornění: vytvořte heslo nejméně o osmi znacích obsahující velká a malá písmena a alespoň jedno číslo.
4. Klepněte na tlačítko [EDIUS ID Registration]Předběžné potvrzení registrace bude zasláno e-mailem k ověření vaší emailové adresy. Pokud jste neobdrželi žádný e-mail, prosím zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou.

5. Klikněte na URL odkaz v e-mailu pro dokončení registrace. Objeví se stránka s potvrzením dokončení registrace EDIUS ID. Nyní můžete používat Edius 8 zadáním vaší e-mailové adresy a hesla. Obojí dohromady tvoří vaše individuální EDIUS ID.

6. Zadejte vaši e-mailovou adresu do pole "E-mail" a heslo do pole poli "Password".Dále budete vyzváni k zadání svého EDIUS 8 sériového čísla nebo v případě upgrade také čísla předchozí verze EDIUSu. 


Nyní můžete začít pracovat s EDIUSem.
Chcete-li zobrazit stav svých aktivací EDIUSu přihlaste se pomocí své e-mailové adresy a hesla on-line na https://ediusid1.grassvalley.com