před instalací karty doporučujeme nejprve na stránkách technické podpory výrobce stáhnout aktuální ovladače pro Vaši kartu. Po vložení karty do počítače nainstalujte stažený ovladač a restartujte počítač. Karta by se měla objevit ve Windows ve Správci zařízení v sekci Řadiče zvuku, videa a her.

V Ovládacím panelu (Control Panel) Windows najdete možnost případného nastavení Vašeho hardware (umožňuje-li jej konkrétní model).

 

Z nainstalovaných aplikací se s touto kartou dá použít jen aplikace Media Express, která umožnuje přehrávání videa a jeho zobrazování na výstupech karty a aplikace DiskSpeed, která Vám změří rychlost pevného disku pro různé druhy videa. Ostatní aplikace, jako např. Multibridge Utility nebo LiveKey nejsou pro tuto karty určeny (instaluje se však vždy kompletní balík aplikací).

 

V Adobe Premiere si zvolíte Vaši kartu jako výstupní zařízení tak, že v projektu nastavíte v Preferences > Playback – „Blackmagic Playback“. Pod „Video Device“ zvolte zatržením „Blackmagic Playback“a ujistěte se, že další zatržítka nejsou zvolena. Pokud pracujete současně v některé další video aplikaci, obvykle např. After Effects, doporučuje se zvolit „Disable video output when in the background“, což zajistí, že pokud z Premiere přeskočíte do After Effects, nebude na výstupu stále zobrazeno video z Premiere. Po nastavení Preferences klikněte na OK.

Proveďte jednoduchý test, zkuste zobrazit např. testovací pruhy a tón, nebo vložte do časové osy zkušební video. Mělo by se okamžitě zobrazit v náhledovém okně i na výstupu. Pokud se nezobrazuje, překontrolujte zapojení kabelů a ujistěte se, že máte vše nastaveno správně v Blackmagic Preference. SDI, HDMI a analogové výstupy jsou aktivní vždy.