Oblečení vesty:

Navlékněte si vestu na sebe, kovovou částí dopředu a připevněte všechny popruhy plastovými přezkami. Délku upevňovacích pásů nastavte tak, aby vám vesta seděla skutečně pevně na těle a zafixujte pásy suchým zipem. Pamatujte na to, že vesta bude přenášet celou váhu pružinového ramena, kyvadla a kamery s příslušenstvím. Spodní prstenec s popruhy by měl být kolem kyčlí. Pokud by byl příliš vysoko, působil by nepříjemně na Váš žaludek, pokud by byl příliš nízko, omezoval by pohyb Vašich nohou.

 

Připojení pružinového ramena a kyvadla:

Zasuňte ocelový kolík ramena do příslušného otvoru vesty směrem zprava doleva a zajistěte dvěma šrouby (viz ukázka).
Nyní navlékněte zahnutou spojovací trubku kyvadla na kolík na opačném konci ramena. (viz ukázka)

Poté opatrně uchopte kyvadlo za zahnutou část, zvedejte jej nahoru a dolu a zkontrolujte, jakou váhou působí a pak nechte ruku jen lehce působit na kyvadlo s nasazenou kamerou.

 

Nastavení a vyvážení:

 

Stoupněte si rovně a zaujměte pohodlnou, ale stabilní pozici. Pokud se stabilizátor naklání příliš vpravo nebo vlevo, když stojíte rovně, odejměte kyvadlo z ramena a nastavte úhel sklonu ramena pomocí dvou šroubů u připojení ramena k vestě. (viz ukázka)

Vždy nastavujte sklon v opačném směru, než kam se rameno naklání.

 

Pokud je kyvadlo příliš těžké, rameno klesá dolu pokud je příliš lehké, rameno stoupá vzhůru.

Pokud je rameno vyváženo správně, udržuje nastavenou úroveň.

Pokud je tedy kyvadlo příliš těžké, je třeba utáhnout pružinu na ramenu (viz ukázka)  

Pokud se kyvadlo na rameni při rychlejších pohybech svévolně naklání, je třeba použít protizávaží v dolní části kyvadla.

 

Pružina ramena stabilizátoru je ve výchozím stavu nastavena na nejsilnější odpor. Pokud chcete napětí pružiny změnit, můžete tak snadno učinit i během natáčení a není třeba celý systém rozebírat. Jediné, co musíte udělat, je povolit velký šroub pružiny směrem vlevo (pokud je kamera příliš lehká a stoupá) nebo utáhnut směrem vpravo (pokud je těžká a klesá).

Zkuste nastavit pružinu tak, aby kamera setrvávala v nastavené hladině. pokud se Vám to podaří, dosáhnete těch nejlepších výsledků při stabilizaci.

 

Hmotnost kyvadla můžete zvýšit přidáním protizávaží. V balení najdete dva typy protizávaží – větší o hmotnosti 300 g a menší o hmotnosti 30 g. Mějte na paměti, že celková hmotnost kyvadla včetně kamery a příslušenství by neměla přesáhnout 5 kg.

 

Zde ještě další video ukázka, jak se stabilizátor nasazuje, sestavuje a vyvažuje. Pomocí šroubů na horní části kyvadla je možné precizně vyvážit kameru na kyvadle tak, aby jej nikam nevychylovala. Při rychlých pohybech nasazeného kyvadla na ramenu vpřed a vzad a vlevo a vpravo by se správně vyvážené kyvadlo nemělo nikam kácet. http://www.youtube.com/watch?v=b4Nf7YCsXMU