Zde jsou některé obecné tipy, které pomáhají minimalizovat četnost zamrzání či padání aplikace EDIUS.1. minimalizujte všechny ostatní programy pomocí MSCONFIG


1) Klepněte na tlačítko Start a zadejte příkaz msconfig do vyhledávacího řádku a stiskněte klávesu Enter.

2) Tím se spustí utilita "Konfigurace systému", vyberte kartu "Služby".

3) Klikněte na políčko "Skrýt všechny služby společnosti Microsoft" v levém dolním rohu.

4) Klepněte na tlačítko "Zakázat vše".

5) Projděte seznam služeb a znovu povolte vše, o čem se domníváte, že je nezbytné (kritické). 


Nezbytné pro Edius: Flexnet Licensing Service, Flexnet Licensing Service 64

Nezbytné pro Edius Elite K2: Flexnet Licensing Service, Flexnet Licensing Service 64, CvfsPM, Grass Valley K2 Config, Product Frame Discovery Agent

POZNÁMKA: I přesto, že všechny jmenované služby nevidíte, mohou být v pořádku. Nicméně všechny, které vidíte, je třeba znovu zaškrtnout.

 

6) V systému Windows 7 klikněte na kartu "Po spuštění". Pro Windows 8 viz poznámka níže.

7) Klepněte na "Zakázat vše", najděte záznam "EDIUS" a znovu zapněte.

8) Znovu povolit vše, o čem se dmníváte, že je nezbytné.

9) Restartujte systém Windows.

 

*V případě systému Windows 8, budete muset spustit aplikaci taskmgr. Vyberte kartu "Po spuštění" a individuálně od-označte každou položku.

 

 

2. Vypněte Anti-Virus

 

Obecně platí, že Anti-virus by měl být zakázán během práce ve střihové aplikaci. Nicméně v některých případech to není zcela možné (např. to nedovolí IT oddělení spravující síť). Chcete-li pomoci s problémem v takovémto případě, níže jsou uvedeny adresáře, které byste měli vyloučit z "Aktivního prověřování" (Jedná se o skenování, kterým procházejí všechny soubory na pevném disku, typicky plánovaným způsobem) a "Real Time" (jedná se o paměťové skenování a skenování přístupu k souborům, které se dějí v reálném čase).

 

Tyto adresáře by měly být vyloučeny ze sledování, včetně jakéhokoli podadresáře. V závislosti na operačním systému a verzi EDIUSu nemusí být přítomny všechny tyto adresáře, ale měly by být vyloučeny:

C: \ Program Files \ Grass Valley

C: \ Program Files (x86) \ Grass Valley

 

*Užitečné může být i vyloučení složky projektu EDIUSu

 

 

3. Aktualizujte ovladače

 

Všechny ovladače by měly být aktualizovány na nejnovější verze. Ověřte si na stránkách výrobce počítače (či jeho komponent), že máte nainstalovány všechny nejnovější ovladače.

 

 

4. Aktualizujte systém BIOS


Měli byste používat nejnovější dostupný BIOS. Obraťte se na výrobce počítače nebo základní desky se žádostí o pomoc při kontrole/aktualizaci.5. Deaktivujte Power Management


Ujistěte se, zda power management (řízení spotřeby) systému je zakázán, včetně síťových portů, USB portů, HDD, grafických karet, atd.